Otevírací doba naší prodejny v Třešti.
Po - Pá 8:30 - 12:00, 13:00 - 17:00; Sobota 8:30 - 10:30.

5 správných kroků při nákupu dětské obuvi

Při nákupu dětských bot, které musí sedět jak do délky, tak do šířky, dodržujeme takzvaný nadměrek. Což znamená, že dětská bota musí být v přední části před prsty o 12 až 15 mm delší než noha. Polovina délky tohoto volného prostoru slouží jako rezerva při pohybu prstů během chůze, druhá polovina pro růst nohy.

Stejně tak jako délka boty, je důležitá i její správná šířka, která by měla odpovídat obvodu nohy v místě prstních kloubů. V široké obuvi noha klouže a poškozuje prsty, v úzké naopak může docházet k omezení krevního oběhu a deformaci přední části nohy.

Šířka české obuvi bývá na spodku boty označena velkými písmeny:

E – velmi štíhlé nohy F – štíhlé nohy G – středně široké nohy H – široké nohy

Obuv dítěti měříme vždy ve stoje. Velikost obuvi volíme podle delší a širší nohy. U nás naleznete u každé boty přehlednou tabulku velikostí, díky níž snadno zjistíte, jaká velikost boty vaší ratolesti padne nejlépe.

Než zakoupíte botu, tak nohu dítěte nejdříve řádně přeměřte. Noha se měří tak, že si dítě stoupne na nějaký pevný papír či podložku, na kterou tužkou obkreslíte nohu a poté v milimetrech změříte vzdálenost od paty až ke konci nejdelšího prstu. Nicméně můžete využít i například některý ze speciálních měřících nástrojů. Více o problematice měření nohou v tomto článku.

Nedoporučujeme toto měření vynechat a vybírat boty pouze na základě zkoušení. Děti často reflexně skrčují palec a vy tak můžete zakoupit příliš malou botu. Děti navíc mají sníženou citlivost nohou, proto si nikdy nemůžete být stoprocentně jistí, že obuv vaší ratolesti skutečně padne.

ZOBRAZIT NABÍDKU DĚTSKÝCH BOT

Doprava již od 79 Kč. Více o cenách dopravy .
Zboží lze do 14 dnů vrátit nebo vyměnit. Více info .