Otevírací doba naší prodejny v Třešti.
Po - Pá 8:30 - 12:00, 13:00 - 17:00; Sobota 8:30 - 10:30.

Jak správně změřit velikost nohy?

Rádi bychom, abyste u nás zakoupili botu, která vám krásně sedne. Vy byste se pro změnu určitě rádi vyhnuli výměně zakoupené boty za jinou velikost. Proto si prosím pozorně pročtěte tento článek, ve kterém vám na následujících řádcích vysvětlíme, jak změřit velikost nohy a následně vybrat tu správnou velikost obuvi.

Nejpoužívanějším způsobem, jak změřit velikost nohy, je si ji obkreslit na papír. Pokud hodláte kupovat uzavřenou obuv, obkreslete nohu i s ponožkou. Jestliže budete kupovat zimní obuv, pak si při obkreslování nohy nazujte ponožku, kterou přes zimu běžně nosíte.

mereni-nohy1

Poté v změřte vzdálenost od paty až na konec nejdelšího prstu (dostanete tak údaj, který se nazývá mondo point, tedy udávání doporučené délky chodila v milimetrech).

mereni-nohy2

K tomuto číslo je pak ještě nutné připočíst takzvaný nadměrek, což je prostor v botě navíc, který slouží k volnému pohybu prstů během chůze. Zpravidla se přičítá 5 až 10 milimetrů.

mereni-nohy3

U dětí by měl být nadměrek o něco větší, a to 10 až 15 milimetrů, jelikož dětská noha rychle roste. Větší, než 15 milimetrový nadměrek ale nedoporučujeme, v takové botě pak chodidlo dítěte příliš klouže a noha není dostatečně fixovaná, což může ohrozit správný vývoj nohy dítěte.

Myslete také na to, že velikost nohy se v průběhu dne mění. Ráno je noha odpočinutá a je menší. Večer bývá noha naopak po celém dnu unavená, oteklá a tím pádem je o trošku větší.

PŘEJÍT NA HLAVNÍ STRANU E-SHOPU VLAPA.CZ

Doprava již od 79 Kč. Více o cenách dopravy .
Zboží lze do 14 dnů vrátit nebo vyměnit. Více info .