Otevírací doba naší prodejny v Třešti.
Po - Pá 8:30 - 12:00, 13:00 - 17:00; Sobota 8:30 - 10:30.

Proč koupit zimní boty s membránou?

Fenomén poslední doby, o kterém neustále slýcháme – membrána neboli TEX membrána. Co to ale vlastně ve skutečnosti je a proč boty s membránou kupovat? To se dozvíte na následujících řádcích.

Určitě jste si buď vy, ale spíše vaše ratolest, ztěžovali na mokro v botě? Ať už kvůli deštivému počasí nebo sněhu. I přes řádnou impregnaci jste zkrátka proniknutí vody do obuvi nezabránili. Bylo to z toho důvodu, že daná bota neobsahovala membránu.

Membrána je vrstva navíc uvnitř boty, které zajistí, že vaše děti budou mít svou novu vždy v suchu a teple. Její funkcí je propouštět směrem ven pot, který lidská noha produkuje, zároveň se membrána stará o to, aby směrem dovnitř nepronikla ani kapička vody.

Když se na celou membránu podíváme ještě detailněji, tak zjistíme, že obsahuje více jak 1 miliardu mikroskopických pórů na 1 centimetru čtverečním, a každý z těchto pórů je 20tisíkrát menší, než běžná kapka vodu. Tudíž taková kapka nemá žádnou šanci membránou proniknout. Noha vašeho dítěte tak bude neustále v suchu.

Na druhou stranu molekuly vodní páry, jež se tvoří z potu, jsou zhruba 700tisíkrát menší, než zmíněný mikroskopický pór. V tomto případě může vodní pára ven z boty bez problému prostoupit. Noha dítěte se tak nebude topit v kaluži potu a i v tomto případě zůstane suchá.

Boty s membránou jsou dražší, ale vyplatí se!

Ano, boty s membránou zkrátka pořídíte dráž, než obuvi bez membrány. Nicméně peníze navíc, které za boty s touto vrstvou navíc utratíte, se rozhodně vyplatí. Vaše ratolest si už nikdy nebude stěžovat na mokro v botě a vy budete rádi, a především, budete vědět, že jste pro své dítě udělali to nejlepší. Že může s kamarády venku běhat za jakéhokoliv počasí a vždy bude mít svou nohu hezky v suchu a teple.

Do bot s membránou pouze s vhodnými ponožkami

Ani membrána ale neumí zázraky. Aby správně fungovala a vaše dítě bylo skutečně v suchu, je třeba do bot oblékat vhodné ponožky, které jsou dobře prodyšné. Pokud bude mít dítě na sobě ponožky ze 100% bavlny, tak se pot zkrátka ven nedostane. Taková ponožka pot nasákne a už jej nepustí dál. Je tedy vhodné nosit ponožky s menším podílem bavlny. Například ponožky z 50 % bavlna a z 50 % polyester. Pak již může docházet ke správnému fungování membrány.

Jak je to s kvalitou membrány?

Dnes mnoho výrobců uvádí, že jejich boty disponují membránou. Nicméně ne vždy se jedná o kvalitní membránu, která opravdu na 100% udrží nohu dítěte v suchu.

Jak tedy poznat kvalitní membránu? Zde je zapotřebí kupovat boty s membránou pouze od prověřených výrobců. Všechny boty s membránou, které naleznete zde v našem eshopu, disponují 100% funkčností a vaši ratolest opravdu v suchu udrží. Za sebe mohu doporučit vysoce kvalitní membránu bot značky KTR (Konsorcium T+M), jejichž membrána nese označení TE-POR, nebo membránu Olantex značky Olang.

PŘEJÍT NA HLAVNÍ STRANU E-SHOPU VLAPA.CZ

Doprava již od 79 Kč. Více o cenách dopravy .
Zboží lze do 14 dnů vrátit nebo vyměnit. Více info .