Otevírací doba naší prodejny v Třešti.
Po - Pá 8:30 - 12:00, 13:00 - 17:00; Sobota 8:30 - 10:30.

Jak vybrat podzimní boty pro děti? Poradíme vám!

Letní teploty jsou minulostí a venku nastává to nejbarevnější období v roce. Podzim. Což mimo jiné znamená obměnu letního botníku.

V tomto článku se však nebudeme zaměřovat na dospělé, nýbrž na vaše ratolesti. Poradíme vám, jaké boty vybrat do podzimního období, aby dítě bylo při chůzi spokojeno a nestěžovalo si na bolesti nožiček.

1401B-modraMnoho maminek v tomto období vyhledává zimní boty, ve kterých jejich ratolest stráví podzim i zimu. Chyba. Pokud byste již nyní koupili dětem zimní obuv, pak by se jim potily nohy a rozhodně by se během chůze necítily dobře.

Je tedy vhodné alespoň tak na dva měsíce od začátku školního roku, kdy bývá většinou ještě celkem teplé počasí, pořídit podzimní boty s pevnou a kvalitní podrážkou, která zajistí bezpečný pohyb i po mokrém terénu, jenž během podzimu rozhodně není neobvyklým jevem.

Dbejte na správnou velikost

Při výběru bot dbejte na velikost. Dětská obuv by vždy měla mít nadměrek 1 centimetr, aby botičky nebyly pro dítě příliš těsné. Obecně platí, že pokud nožičku dítěte nasunete v bodě do špičky, za patu byste měli být schopni strčit prst.

Samozřejmě je dobré dát také na názor samotného špunta. Některé děti odmítají nosit boty, které se jim zkrátka nelíbí. Proto vybírejte takové, jež se líbí nejen vám, ale také vaší ratolesti. Koneckonců, právě dítě v těchto botičkách bude chodit každý den do školy či školky. A je přeci k nezaplacení, pokud do školních lavic míří s úsměvem na tváři.

Boty na suchý zip nebo tkaničky

Mnoho maminek volí raději boty na suchý zip. Je to rychlé a dítě si jej dokáže pohodlně samo obout. Nicméně opět se jedná o chybný úsudek. Boty na zip dítěti nikdy nebudou na nožičce sedět tak dobře, jako boty na tkaničky.

Proto si raději dejte ten čas a dítě buďto naučte botičky zavazovat nebo mu se zavazováním pomozte. Samotnému špuntovi se v botičce na tkaničky bude běhat daleko pohodlněji a veseleji.

Upřednostňujte kvalitu před nízkou cenou

Boty nejsou tričko nebo kšiltovka. Mají velký vliv na správný vývoj nožky vašeho dítěte. Proto raději sáhněte hlouběji do kapsy a pro svou ratolest vyberte skutečně kvalitní kožené boty, které disponují potřebnými certifikáty kvality, jako je například certifikace Žirafa – zdravotně nezávadná obuv.

Botičky se „Žirafkou“ se mohou pyšnit zdravotně nezávadným provedením a jsou tedy vhodné pro vaše dítě.

Přesně takové boty zakoupíte také v našem internetovém obchodu.

 
 
 
 

ZOBRAZIT VŠECHNY DĚTSKÉ PODZIMNÍ BOTY

 
Doprava již od 79 Kč. Více o cenách dopravy .
Zboží lze do 14 dnů vrátit nebo vyměnit. Více info .