Otevírací doba naší prodejny v Třešti.
Po - Pá 8:30 - 12:00, 13:00 - 17:00; Sobota 8:30 - 10:30.

Jak roztáhnout těsné boty

Zakoupili jste si nové boty a teď jste zjistili, že jsou příliš těsné a tlačí vás? Máme pro vás několik rad, jak lze takové boty roztáhnout.

Noste boty doma

Základní a nejjednodušší způsob, jak boty roztáhnout, je nosit je doma po bytě do té doby, než se poddají vaší noze. Ano, chvíli to sice trvá, ale jedná se o nejpřirozenější metodu.

Noste tlusté ponožky a boty zahřívejte

Tato metoda funguje pouze u kožené obuvi. Nazujte si ty nejtlustší ponožky, které doma najdete, a obujte si a ně boty. Následně fénem půl minuty zahřívejte tu oblast boty, která vás tlačí, během čehož se snažte s nohou manipulovat dopředu a zpět.

Boty si poté nechte na své noze do té doby, než obuv vychladne. Nyní můžete zkusit do boty vklouznout v obyčejné ponožce. Tento proces opakujte tak dlouho, dokud se vám boty dostatečně neroztáhnou. Potom je nastříkejte sprejem nebo naneste krém, aby se kůži po fénování navrátila ztracená vlhkost.

U tohoto způsobu vás musíme ještě upozornit, že zahřívání uvolňuje lepené spoje, proto buďte při roztahování starších bot velice obezřetní.

Nacpěte do bot mokré noviny

Zmačkejte mokré noviny a vložte je do bot. Nacpěte jich tam tolik, kolik se jich tam jen vejde. Dávejte ale přitom pozor, abyste během napěchovávání novin do bot nenarušili tvar boty.

Jakmile boty uschnou, noviny vyndejte. Obuv by nyní měla být měkčí.

Naplňte boty ovsem

Dalším tipem, jak roztáhnout kožené boty, je jejich naplnění ovsem. Takže tedy boty naplňte buďto právě ovsem či jinou obilovinou, kterou poté zalejte vodou. Oves se přes noc díky vlhkosti zvětší a roztáhne vaši obuv. Ráno zrní řádně z bot řádně vyčistěte, aby vás nikde netlačilo. Po několikadenním nošení boty vyschnou a krásně se přizpůsobí vaší noze.

Použijte alkohol ve spreji

Do rozprašovače nalijte z poloviny vodu a z poloviny alkohol. Poté tuto směs naneste na botu a nechte ji 20 minut působit. Botu přitom mějte celou dobu obutou. Případně můžete do alkoholu namočit hadřík a potřít přímo to místo na obuvi, které potřebujete roztáhnout.

Je také možné do alkoholu namočit ponožku, tu potom vyždímejte, nazujte na nohu a skočte do boty. Tu noste tak dlouho na noze, dokud alkohol na ponožce zcela neuschne.

Vložte do boty slupku od brambory

Oloupejte velkou bramboru a slupku z ní vložte na noc do boty. Přitom však dbejte na to, aby slupek byl dostatek a v botě vyplnily všechen prostor. Ráno slupky z boty vysypejte a zbytek odstraňte navlhčeným hadříkem. A nebojte, brambory nesmrdí, naopak zápach pohlcují.

Na kožené boty lze použít kopyto

Spolehlivou metodou, jak roztáhnout kožené boty, je použití kopyta. To disponuje šroubky, pomocí kterých botu roztáhnete.

Pořiďte si takové kopyto, které co nejvěrněji kopíruje tvar a velikost vaší nohy. Jelikož kopyto roztahuje boty „nasucho“, trvá několik dní, než dojde k požadovanému roztažení. Nicméně doporučujeme při používání kopyta využít také sprej pro roztahování bot, díky kterému celý proces urychlíte.

Svěřte boty do rukou profesionála

Na závěr asi ta nejspolehlivější metody za všech. Zavolejte profesionálnímu ševci a svěřte boty do jeho rukou. Ševci mají speciální stroje, které boty roztáhnou tak, jak je potřeba. Tuto možnost volte hlavně v případě, kdy se jedná o drahé boty.

PŘEJÍT NA HLAVNÍ STRANU E-SHOPU VLAPA.CZ

Doprava již od 79 Kč. Více o cenách dopravy .
Zboží lze do 14 dnů vrátit nebo vyměnit. Více info .