Prázdnínová otevírací doba naší prodejny v Třešti.
Po - Pá 8:30 - 12:00, 13:30 - 16:00; Sobota 8:30 - 10:30.

Jak pečovat o zdravý vývoj nohou dětí

Již od narození dítěte je potřeba řádně pečovat o zdravý vývoj jeho nohou. Neoblékejte ho do úzkých punčocháčů, které mohou jednat omezit pohyb, tak také nožky deformovat.

Nenutně svou ratolest chodit, dítě musí začít chodit samo od sebe. Je zapotřebí, aby na chození byla dostatečně vyvinuta jeho kostra, vazy a svalstvo. Pokud dítě budete neustále stavět na nožky, i když ještě nechodí, můžete mu tím uškodit.

Až dítě začne samo chodit, tak ho hned nevoďte po dlouhých procházkách. Raději sebou vezměte kočárek, aby si mohlo odpočinout.

Aby se noha dítěte mohla správně vyvíjet, musí mít při pohybu dostatek volnosti a možnost procvičovat nožní svalovinu. Proto rozhodně nezakazujte své ratolesti pobíhat naboso po měkkých přírodních terénech, jako je třeba tráva nebo písek. Takové proběhnutí je pro dítě jen prospěšné, jelikož prospívá jak samotné noze, tak také jeho mozku.

Dětská noha, především v prvních letech života, roste velice rychle, proto je nutné často kontrolovat, zda dítě již z boty nevyrostlo a zavčasu kupovat obuv novou. U batolat doporučujeme kontrolovat velikost nohy v botě 1x měsíce, u předškoláků a mladších školáků 1x za 2 až 3 měsíce, u starších školáků 1x za 4 až 5 měsíců, u 15letých až 20letých pak postačí jednou za půl roku. Platí tedy, že čím je dítě mladší, tím častěji mu nové boty budete muset pořizovat.

Dávejte pozor, aby vaše dítě nosilo obuv dle účelu. Pokud koupíte sportovní obuv, která může být sebepohodlnější, není vhodné ji používat pro běžné celodenní nošení.

Vyvarujte se nákupu bot z tržnic či pochybných obchodů. Boty kupujte pouze u ověřených prodejců. U dětských bot se můžete, co se kvality obuvi týče, orientovat i podle certifikace Žirafa, která zaručuje zdravotně nezávadnou obuv. Nenechávejte děti nosit ani boty po starších sourozencích, vždy pořizujte nové boty.

Je důležité, aby obuv neměla po pár dnech nošení sešlapané opatky, prošlapané podešvi nebo například zdevastovanou podšívku či stélku. Raději kupte obuv dražší, ale kvalitní, než levnější, která se vám za několik málo dnů či týdnů rozpadne.

Často obuv své ratolesti kontrolujte, abyste hned v zárodku zjistili, že se bota začíná deformovat. V tento okamžik je třeba pořídit nový pár obuvi.

ZOBRAZIT NABÍDKU DĚTSKÝCH BOT

Doprava již od 79 Kč. Více o cenách dopravy .
Zboží lze do 14 dnů vrátit nebo vyměnit. Více info .