Prázdnínová otevírací doba naší prodejny v Třešti.
Po - Pá 8:30 - 12:00, 13:30 - 16:00; Sobota 8:30 - 10:30.

Jak odstranit zápach z bot

Ta nepříjemná situace, když si někdo v místnosti vyzuje boty, ze kterých se najednou začne linout intenzivní zápach. Nebo ještě hůř, když se toto přihodí vám. Jak odstranit zápach z bot nebo jak vůbec takovému zápachu zabránit? To vám poradí tento článek.

Víte, že lidská noha za jeden den vyprodukuje až 0,5 litrů potu? Jestliže se pak takové množství potu nemá kam vypařit, boty začnou zapáchat. Proto dejte na následující rady a zápachu předejděte.

Prevence je základ

Nejlepší prevencí ze všech je koupě kvalitních prodyšných bot, které dovolí vaší noze dobře dýchat. Není od věci se během dne také několikrát přezout, tedy mít ve svém šatníku hned několik párů bot, které je třeba pravidelně střídat.

V letních teplých měsících využívejte boty s otevřenou špičkou. Svou obuv vždy po nošení nechte řádně vyschnout, a to včetně vložek, které z bot vytáhněte.

Svou roli hrají také ponožky

Rozhodně v rámci prevence proti zápachu z bot nepodceňujte výběr ponožek, jež zde hrají také velice výraznou roli. Noste ideálně bavlněné ponožky, které dobře sají a disponují speciální antibakteriální úpravou, jinými slovy obsahují koloidní stříbro nebo nanočástice stříbra.

Jestliže se vaše noha potí opravdu hodně, je ideální ponožky několikrát denně převléknout.

Radno není podceňovat ani hygienu. Pravidelně si nohy umývejte, nebo je rovnou nořte do horké vody se solí a promazávejte antibakteriálním krémem.

Je pozdě, boty už zapáchají. Co teď s tím?

Lze využít sprej na boty, který je třeba aplikovat ihned, jak si botu sundáte z nohy. Další možností, jak odstranit zápach z bot, jsou granule nebo aktivní uhlí, jež zápach pohltí.

Nicméně není od věci vyzkoušet i některou z následujících babských rad:

  • Vysypte do bot jedlou sůl a nechte ji přes noc působit.
  • Můžete také nalít trochu vodky do rozprašovače, kterým botu postříkáte a následně necháte do rána vyschnout.
  • Stejně jako vodku lze vodu v láhvi ostřikovače smíchat například i s octem nebo citronovou šťávou.
  • Možná se budete divit, ale jednou z babských rad je i použití kočičího steliva, jež výborně pohltí nepříjemný zápach. Abyste tohoto steliva neměli plné boty, vyplňte jím jen ponožky a ty do bot přes noc vložte.
  • Kdysi se používaly i listy libečku, které naše babičky na dva dny vložily do bot a nechaly působit.
  • Jestliže vaše boty zapáchají jen lehce, jistě pomohou vonné tyčinky, které umístíte pod vložky.
  • Nic nezkazíte, ani když vložíte své boty do mrazáku. Zápach to sice neodstraní, ale zbavíte se alespoň případných bakterií.

vyzkoušejte produkty z naší nabídky

 

PŘEJÍT NA HLAVNÍ STRANU E-SHOPU VLAPA.CZ

Doprava již od 79 Kč. Více o cenách dopravy .
Zboží lze do 14 dnů vrátit nebo vyměnit. Více info .